Лишень раз на рік ваша дитина стає героєм дня, оточена увагою дорослих, чепурно одягнута та чи не най головніше, отримує подарунки від дорослих та друзів. Саме тому люблячі батьки зобов'язані потурбуватись щоб цей день не став банальним застіллям для дорослих, поміж яких будуть сидіти насуплені дитячі личка.

Перш за все потрібно зрозуміти такий факт, на відміну від дорослих, діти ходять в гості не їсти, а розважатися. А тому не витрачайте купу часу та коштів на приготування святкового столу.

До столу краще подати легкі закуски, соки, води та як найбільше фруктів (краще їх нарізаки цікавими формами, різного розміру, а ще краще викласти їх у формі піраміди чи іншої фігури закріпивши зубочистками чи чимось ішим).

Також слід приділити особливу увагу місцю де буде проводитись день народження чи інша подія. Воно повинно бути просторе (якщо ви святкужте вдома, подбайте щоб у кімнаті не було речей котрі легко можна зламати чи розбити та поранитись). Якщо ж ви святкуєте в кафе чи іншому закладі, попросіть персонал підготувати місце для ігор та святковий стіл неподалік. Не менш важливим є і час проведення. Скажімо, для дітей віком від року до чотирьох років, день народження краще провести в першій половині дня, час у який діти як правило бадьорі та веселі. Для дітей 5-7 років краще провести в обідній та пообідній час, іншим віковим категоріям краще проводити ввечері.

Щоб діти пішли зі свята веселими та з хорошим враженням від нього, потрібно врахувати декілька чинників котрі й формують це враження у дитини.

Почнемо насемперед із складових свята. В загальному свято може проводитись за таким сценарієм:

- театралізоване дійство;

- пісні;

- танці;

- ігри, конкурси, естафети тощо;

- сценки з дітьми;

- сюрприз (щось незвичайне).

Оптимальний час проведення дня народження чи іншого свята 2-3 години, але знову ж таки потрібно враховувати вік, кількість, інтереси дітей.
Сценарій свята може бути таким як наведено вище, а може й корегуватись в процесі проведення, усе залежить від дітей та навиків ведучого. А тому потрібно стежити за настроєм дітей, та вдало підбирати що за чим проводити, чи можливо чогось взагалі не проводити або щось добавити.


При написанні сценарію слід приділити особливу увагу вибору персонажу в образі котрого мама чи запрошений актор-аніматор буде проводити свято. Поспостерігайте за дитиною (які мультфільми вона полюбляє дивитись, на яку музику жваво реагує, в яких іграх жваво приймає участь, загалом звертайте увагу на усе що у вашої дитини викликає радісний настрій).

Не перенавантажте свято кількістю персонажів, один-два, більше не варто. Діти можуть розгубитись у виборі кого слухати, хто кращий чи добрий та поганий. І усе що ви запланували може піти зовсім не так, добре якщо у вас акторські здібності щоб урятувати свято.


Опираючись на власний досвід радимо зупинити вибір аніматора на мамі, тітці, бабусі. Діти краще сприймають жінку ніж чоловіка, оскільки в чоловікові вони бачуть батька, котрого потрібно слухати та робити саме так як він сказав. А вам потрібно свято а не бездоганне виконання запланованої програми.


Для 10-15ти дітей цілком достатньо одного аніматора. Хоча, якщо ви сумніваєтесь у своїх силах, краще взяти когось собі на допомогу. Та проводити, дивлячись по ситуації, намагайтесь по одному, щоб ігри та змагання між дітьми не пертворились у змагання між дорослими.